Velux logo

Bungalov vo Veľkom Bieli

Autor: Euroline Slovakia Miesto: Veľký Biel Fotograf: VELUX
Bungalov vo Veľkom Bieli

V modernej rodinnej zástavbe neďaleko Bratislavy sa okrem tradičných domov objavilo zaujímavé bývanie vo forme jednopodlažných  bungalovov. Ich výhodou je umiestnenie izieb v jednej rovine, čo umožňuje intenzívny kontakt domu s okolím.

Vzhľadom k tomu, že bungalov stojí na malom pozemku, kontakt s krajinou je obmedzený a spoločne s ním aj prísun svetla. Možnosť prieniku svetelných lúčov do interiéru sa zúžil len cez okná na fasáde. Vnútorné priestory  sú preto náročné na umelé osvetlenie. Navyše k tomu prispieva aj dispozičné riešenie bungalovu. To spôsobuje, že chodba, ktorá delí dom na dennú a nočnú časť, sa dostáva do stredu dispozície, je bez okien a tým pádom tmavá. Preto sa na chodbu a do vstupu domu namontovali elegantné svetlovody, ktoré prenášajú denné svetlo z roviny strechy dovnútra. V interiéri sa podobajú stropnej lampe – difuzéru, zvonku pripomínajú malé strešné okná integrované do krytiny. Výhodou svetlovodu je i možnosť vetrania.

V dominantnej časti domu, v ktorej sa nachádza obývačka s kuchyňou a jedálňou, preniká denné svetlo tromi strešnými oknami VELUX, vybavené elektrickými roletami, ktoré sa jednoducho ovládajú diaľkovým ovládačom z ľubovoľného miesta domu.

Fotografie stavby

Bungalov vo Veľkom Bieli Bungalov vo Veľkom Bieli Bungalov vo Veľkom Bieli Bungalov vo Veľkom Bieli Bungalov vo Veľkom Bieli Bungalov vo Veľkom Bieli Bungalov vo Veľkom Bieli